Zpět

LiuGong 995FDM první 95ti tuna v Evropě

Nový 95tunový bagr LiuGong, 995F, nastavuje nový standard ve velkých rypadlech.

9.dubna 2021 - Varšava, Polsko - Nový 995F opět dokazuje, že LiuGong je silou, se kterou je třeba počítat, pokud jde o průmyslový design a inteligentní (smart) inženýrství. Se silnou designovou stránkou, která uspokojuje potřeby zákazníků, je toto zcela nové rypadlo skvělým příkladem odolného vybavení LiuGong splňující nejpřísnější požadavky po celém světě. Nový 995F je výsledkem důkladné analýzy požadavků zákazníků na výkon a rozsáhlého testování společnosti LiuGong v náročných těžařských a lomových aplikacích.

"Nový model 995F je prvním modelem naší velké řady rypadel řady F a přináší odolnost a spolehlivost, jaké byste od společnosti LiuGong očekávali. Je velmi odolný, ale také vyniká ovladatelností a pohodlím, takže je dokonale přizpůsobeno požadavkům zákazníků a strojníků na evropském trhu," řekl Harry Mellor - produktový manažer rypadel pro LiuGong Europe.

LiuGong směřuje 995F zejména pro tvrdé podmínky v těžbě a demolici, kde jsou klíčovými faktory cena za tunu, spolehlivost, bezpečnost obsluhy a pohodlí. Poháněn 18,1-litrovým motorem Perkins produkujícím výkon 447 kW s nízkými otáčkami motoru a vysokým kroutícím momentem, 995F dodává prvotřídní vylamovací a rypné síly. K dalšímu zkrácení doby pracovního cyklu, přesnosti při provozu a efektivity spotřeby paliva je model 995F vybaven 3 provozními režimy: Eco, Standard a Power. 10 stupňů otáček motoru umožňuje operátorovi vyvážit výkon a účinnost tak, aby splňovalo požadavky aplikace stroje v pracovním procesu. Model 995F je také vybaven pokročilým variabilním elektrohydraulickým systémem, který upravuje distribuci průtoku hydraulické kapaliny podle provozních podmínek. Model 995F přichází s několika dílčími výhodami, například inteligentní podpory plovoucího výložníku. Díky 2 provozním režimům pro nakládání a lámání může výložník poklesnout svou vlastní hmotností, což snižuje spotřebu paliva, předchází poškození a zvyšuje komfort obsluhy.

Model 995F není výjimkou, pokud jde o zaslouženou reputaci LiuGong pro svou odolnost a je plně vyzbrojen, aby zvládl i ty nejnáročnější provozní podmínky. Jeho Heavy Duty podvozek s proměnným rozchodem se vyznačuje kovanými hnacími koly s vysokou pevností a vodicími kladkami o velkém průměru se zesílenými nosnými vrstvami. Dvojbřité pásové desky s hlubokým profilem zajišťují dlouhou životnost a vyšší trakci při pojezdu. Model 995F má také speciálně přizpůsobenou verzi Demolition Package - 995FDM - s ochranou pístnice lopaty, komplexní ochranou kabiny třídy FOPS úrovně II, plus pancéřované potrubí a hadice.

Justin Ffrench ze společnosti J. Ffrench Ltd. v Bedfordshire ve Velké Británii je se svým prvním 995FDM jednoznačně spokojen. "Jsem velmi ohromen tím, jak je tento stroj dodáván. Má výkon, který chcete a s ovladatelností, kterou potřebujete. Je to sestaveno velmi dobře. Myslím, že zde má LiuGong velmi důvěryhodný stroj pro těžkou aplikaci," komentoval Justin French.

Se zcela novým prostorným designem kabiny poskytuje 995F vynikající ochranu, viditelnost a pohodlí. Úložný prostor pro velké nápoje, batoh, přilbu a telefon, všestranné ovládání klimatizace a plně nastavitelné luxusní vyhřívané sedadlo vytváří dokonalé prostředí pro obsluhu. 8" dotykový LCD displej s přídavným ovládacím kolečkem nabízí jednoduchý a intuitivní přístup ke všem funkcím stroje a klíčovým údajům.

Howard Dale, předseda LiuGong Europe, je přesvědčen, že LiuGong dal zákazníkům v sektoru těžkých strojů něco na přemýšlení. „Uvedení nového modelu 995F považujeme za součást našeho závazku zvyšovat hodnotu v podnikání našich zákazníků. S tímto novým modelem těžké váhy jim nyní můžeme nabídnout širší škálu vysoce kvalitních, odolných strojů určených pro Evropu. Model 995F je důkazem toho, že naše zákazníky nejen posloucháme, ale také dodáváme pro ně, “uvedl Dale.

IMG_20210409_072231_856

loading